оформити поліс

← усі новини

Європейське туристичне страхування. Як це працює?

Медичне страхування виїжджаючих за кордон – звичайна практика для всього світу. Наявність страховки гарантує, що людина в іншій країні отримає допомогу при раптовому погіршенні здоров'я, травмі або нещасному випадку. У цій статті ми розповімо про особливості медичного страхування туристів у Європі, а також відмінностях його від українського.

Європейське туристичне страхування. Як це працює?

 Як влаштована система медичного страхування в Європі?

У країнах Європейського союзу крім знайомого українцям добровільного страхування здоров'я мандрівників застосовується обов'язкове соціальне медичне страхування. Його історія сягає корінням в далеке минуле. Так, наприклад, у Німеччині перші страхові лікарняні каси ремісників виникли ще в сімнадцятому столітті. На основі цього підходу поступово сформувалася сучасна модель державного медичного страхування, яка згодом була перейнята іншими європейськими країнами. Страхові закони були прийняті в більшості країн Європи на початку двадцятого століття. 

Читайте також: Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

Особливість європейської системи організації охорони здоров'я полягає в тому, що вся медицина страхова, а джерелами фінансування є державний бюджет, обов'язкові внески найманих працівників та їхніх роботодавців. Вся система соціального страхування заснована на принципах солідарності і регулюється спільним законодавством. Європейська страхова медицина дозволяє громадянам контролювати використання страхових коштів, а також вибирати лікарню або лікаря самостійно. Саме до такої моделі сьогодні рухається Україна шляхом реформування медицини.

У Німеччині, наприклад, соціальне медстрахування охоплює більше 90% населення. При цьому близько 8% користуються приватним страхуванням і ще 2% малозабезпечених громадян отримують від держави безкоштовну допомогу. Єдина європейська країна, в якій обов'язковим є не державне, а приватне страхування – Нідерланди. Тут кожен повнолітній громадянин повинен купити страховий медичний поліс з мінімальним покриттям.

 Читайте також: Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

 

Що таке Європейська карта медичного страхування?

Державна система охорони здоров'я об'єднує спільним законодавством всі 28 країн-членів Європейського союзу, а також Норвегію, Ліхтенштейн, Ісландію та Швейцарію, чим суттєво полегшує життя європейських туристів, а також тих, кому часто доводиться їздити у відрядження. Документом, що засвідчує право на отримання медичної допомоги, є European Health Insurance Card (EHIC) – Європейська карта медичного страхування. Вона дозволяє громадянину однієї з цих країн отримати медичну допомогу в будь-який іншій європейській країні на тих же умовах і за тією ж ціною, які діють для місцевих жителів.

Читайте також: Страховий поліс он-лайн: як оформити та перевірити

 EHIC видається громадянам, а також іноземцям, які живуть в ЄС, безкоштовно в країні проживання і має термін дії близько 3-5 років, після чого її потрібно оновлювати. По суті ця карта є доповненням до основного страхового медичного поліса, який також повинен мати кожен європеєць. Вона дозволяє отримати безкоштовну медичну допомогу в клініках, що беруть участь в програмі, а також іншу необхідну допомогу – на платній основі. У різних країнах список безкоштовних і платних послуг розрізняється, тому деталі необхідно з'ясовувати в залежності від ситуації.

 Читайте також: ТОП-4 проблем, із якими стикаються українські туристи в Європі

 EHIC зазвичай використовується для короткострокового виїзду в інші європейські країни з метою туризму, роботи або навчання. Однак вона не може замінити повноцінну туристичну страховку, оскільки не покриває витрати на ряд послуг, крім того, карта діє тільки на території Європи.

 

Страхування туристів в Європі

 Виходячи з вищесказаного, стає зрозуміло, що внутрішня система організації охорони здоров'я в європейських країнах передбачає обов'язкову наявність страхового медичного поліса у кожної людини незалежно від віку. У більшості випадків це державне страхування, яке забезпечує доступ практично до всіх видів медичних послуг. Паралельно з державним (обов'язковим) застосовується також приватне (добровільне) страхування громадян. Воно, як правило, забезпечує більш широке покриття і дає можливість, наприклад, потрапити на прийом до лікаря відразу, а не в порядку попереднього запису. 

Читайте також: Як ми допомагаємо застрахованим туристам за кордоном

Для подорожей всередині своєї країни або в межах дії карт EHIC деякі європейці обмежуються тими полісами, які у них є в наявності. У більшості випадків ця страховка покриває всі потреби для таких короткострокових поїздок. Якщо ж йдеться про поїздку за межі Європи, або на тривалий період – так само, як і нашим співвітчизникам, європейцям потрібна туристична страховка. Як правило, її оформлюють у приватних страхових компаніях, яких на ринку безліч.

Законодавство в сфері туризму регламентується міжнародними нормами, в рамках яких діють європейські страхові компанії, так само, як і українські. Мабуть, основна відмінність полягає в менталітеті жителів Заходу, які завдяки звичці лояльніше ставляться до необхідності купувати страховку для виїзду за кордон.

 Читайте також: Які документи потрібні для виїзду до країн Європи без віз?

За більш детальними консультаціями ви можете звернутися в кол-центр компанії УТС – Українське туристичне страхування. Ми працюємо для вас цілодобово, без вихідних.

Телефонуйте за номером +38 050 412 77 79 і ставте свої запитання!

Новини