оформити поліс

← усі новини

Які документи потрібні для виїзду до країн Європи без віз?

З 11 червня 2017 року українці можуть користуватися всіма перевагами безвізового режиму з країнами Європи. Насамперед це дає свободу пересування та звільняє від необхідності збирати цілий пакет документів для отримання навіть короткострокової візи. Однак існують деякі правила, дотримання яких зробить вашу поїздку за кордон максимально комфортною.

Які документи потрібні для виїзду до країн Європи без віз?

Документи, які потрібно мати під час проходження пункту міграційного контролю:

 - Біометричний паспорт. Якщо паспорт ще старого зразка, без чіпа, в ньому повинна бути діюча шенгенська віза. Якщо ви подорожуєте з дітьми, у них також мають  бути окремі біометричні паспорти або відкрита віза.

 - Зворотній квиток або квиток для виїзду в іншу країну.

 - Залежно від мети подорожі у вас можуть запитати про бронювання готелю або запрошення від родичів чи ділових партнерів. Запрошення може бути написаним у довільній формі, але обов’язково  має містити контактні дані приймаючої сторони.

 - Докази наявності коштів у сумі, достатній для проживання у зазначений період перебування за кордоном. Кожна країна встановлює свою мінімальну суму проживання: зазвичай це 30–90 євро на день. Деякі країни кожен випадок розглядають індивідуально. Якщо немає підтвердженого і проплаченого проживання, обов’язкова сума може збільшитись. Кошти можуть бути у вигляді готівки, однак краще відкрити рахунок у надійному банку й отримати картку міжнародного зразка. Для уникнення подвійної конвертації під час проведення безготівкових розрахунків у країнах Європи краще відразу відкривати рахунок у євро. Перевірку наявності коштів можуть провести за допомогою інтернет-банкінгу чи дзвінка в банк, що видав картку.

 - Якщо неповнолітні діти подорожують тільки з одним із батьків, потрібен дозвіл на виїзд від іншого.

 - Якщо ви подорожуєте автомобілем, окрім біометричного паспорту, потрібно мати водійські права міжнародного зразка, документи на машину та договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника авто (Грін карту).

 - Щодо страховки для виїзду за кордон, то, згідно з правилами безвізу, вона не входить до переліку обов’язкових документів. Однак у деяких випадках її наявність  необхідна.

Кому і коли потрібно придбати поліс туристичного страхування?

Медичне страхування для виїзду за кордон — це гарантія того, що у разі настання проблеми ви не залишитеся з нею сам на сам у чужій країні. Крім того, що медичне обслуговування в країнах Європи дороге, потрібно ще й розібратися, куди телефонувати чи їхати у випадку потреби. А зі страховим полісом від надійного страховика – УТС – Українське туристичне страхування -  ви отримаєте допомогу вчасно і якісно.

Медична страховка для виїзду за кордон необхідна, якщо ви подорожуєте з дітьми або плануєте займатися діяльністю, що пов’язана з ризиком для здоров’я: дайвінгом, гірськолижним спортом та ін. Також якщо у вас не біометричний паспорт і потрібно відкривати візу, без обов’язкового туристичного страхування не обійтися.

Страхування подорожуючих за кордон може включати не тільки медичне обслуговування чи допомогу у разі нещасного випадку, а й надання компенсації при ануляції подорожі. Адже нерідко відпочинок планується заздалегідь, коли ціни найнижчі, а передбачити події, що можуть статися за кілька місяців, досить важко.

Ціна страховки для виїзду за кордон залежить від багатьох чинників: терміну перебування, віку страхувальника, виду відпочинку, наявності додаткових опцій. Вартість медичного страхування для виїзду за кордон у різних страхових компаній може відрізнятися у 2–2,5 рази. Купуючи страховий поліс, перевагу краще надати тій компанії, яка має представництво або надійного партнера саме в тій країні, куди ви плануєте їхати. УТС – Українське туристичне страхування має надійних партнерів у всіх країнах ЄС, СНД та країнах масового туризму (Турції, Єгипті та інших).

Читайте також:  Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

Придбати послугу туристичного страхування від УТС – Українське туристичне страхування можна в режимі онлайн. Це дуже зручно, адже у вас є можливість вивчити та порівняти наявні на страховому ринку пропозиції, а потім замовити поліс, не полишаючи свій дім. 

Окремим пунктом розглянемо страховку авто для виїзду за кордон.

Це так звана «Зелена карта», яка є міжнародним аналогом ОСАЦВ. Тобто вона покриває тільки ті збитки, які страхувальник може завдати іншим учасникам дорожнього руху. Цей документ повинен бути у кожного водія, що перетинає кордон України на автомобілі. Страхова сума відповідальності за скоєння ДТП визначається законодавством тієї країни, де відбулася подія. Ціна страховки на авто для виїзду за кордон залежить від типу автомобіля й періоду перебування в країні призначення. Вартість «Зеленої карти» на мінімальний термін 15 днів для легкового авто стартує від 700 грн. Зверніть увагу, що страховий поліс для подорожей до країн ЄС на автомобілі можна придбати тільки в тих компаніях, які є членами транспортного страхового бюро України.

Детально читайте:

До Європи на власному автомобілі: що таке Зелена карта та де її купити

За більш детальними консультаціями ви можете звернутись до кол-центру компанії УТС - Українське туристичне страхування. Ми працюємо для вас цілобовово, без вихідних.

Дзвоніть за номером +38 050 412 77 79 та задавайте свої питання!

Читайте також:

Безвіз. Куди найчастіше подорожують українські туристи?

Страховий поліс он-лайн: як оформити та перевірити

До Європи на власному автомобілі: що таке Зелена карта та де її купити

ТОП-4 проблем, із якими стикаються українські туристи в Європі

Що таке франшиза у страхуванні туриста

Подорож до Європи? Страхування – обов'язкове!

Як ми допомагаємо застрахованим туристам за кордоном

Новини