оформити поліс

← усі новини

Як оформити страховку для виїзду на роботу за кордон

Страховка для виїзду за кордон потрібна кожному мандрівникові, тим паче, якщо метою поїздки є працевлаштування. Для того, щоб успішно виїхати на роботу за кордон, потрібно мати при собі всі необхідні документи, виходячи з вимог конкретної країни, які періодично змінюються. На жаль, в сфері працевлаштування за кордоном часто трапляються шахраї, що наживаються на довірливих громадянах. Компанія УТС – Українське туристичне страхування пропонує оформити медичний страховий поліс для робочої візи надійно та безпечно.

 

Як оформити страховку для виїзду на роботу за кордон

Як виїхати за кордон на роботу?

Отримання Україною безвізового режиму з Європейським союзом, як відомо, стосується відвідування інших країн з туристичною метою на невеликий термін і ніяк не вплинуло на необхідність робити робочу візу. Порядок оформлення такої візи визначається внутрішнім законодавством. Як правило, спочатку необхідно зв'язатися з роботодавцем – напряму або через надійного посередника, – і отримати запрошення на роботу. На його підставі посольство зможе видати дозвіл на роботу.

Які документи потрібні українцям для виїзду на роботу за кордон? 

Для оформлення робочої візи в Європу потрібно звернутися у консульство країни та надати пакет документів, який містить:

  •  - формуляр візової анкети,
  •  - закордонний (біометричний) паспорт,
  •  - страховий медичний поліс,
  •  - докази фінансової спроможності,
  •  - квитанцію про оплату візового збору.

Перелік обов'язкових документів може дещо розрізнятися, як і вартість оформлення робочої візи в цілому. Відзначимо, однак, що в будь-якому випадку для працевлаштування за кордоном вам знадобиться медичний страховий поліс.

Медичний страховий поліс для робочої візи повинен бути оформлений на термін всього перебування за кордоном і містити мінімальну суму покриття в розмірі 30 тисяч євро для країн Шенгенської зони.

Зверніть увагу, що страховка на робочу візу відрізняється від інших типів страховки. Оформивши простий поліс для виїзду за кордон, що не передбачає заняття трудовою комерційною діяльністю, при спробі скористатися допомогою ви не тільки не отримаєте виплати від страхової компанії, але за цим може послідувати навіть розрив контракту та депортація з країни (з подальшою відмовою у в'їзді)! 

УТС – Українське туристичне страхування надає послуги страхування на робочу візу відповідно до чинних правил. Розрахувати приблизну вартість поліса ви можете самостійно на калькуляторі на сайті УТС, обравши  «роботу за кордоном» у розділі мета поіздки.

Страхування медичних виплат рекомендується розширити в залежності від виду роботи, на яку виїжджає людина, щоб у роботодавця не було законних підстав розірвати договір.

Виїзд на роботу в Польщу

Згідно із статистичними даними, найчастіше на заробітки в іншу країну виїжджають жителі Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької, Волинської областей. Більша частина українців обирає Польщу, що обумовлено низкою причин. Зокрема, це особливі правила працевлаштування для іноземців, які діють лише в Польщі. Наприклад, з 2018 року українці можуть оформити дозвіл на короткострокову (сезонну) роботу без робочої візи, в'їхавши в країну по біометричному паспорту. Ця можливість, крім того, дозволяє легально затриматися в Польщі після закінчення терміну дії отриманої раніше робочої візи.

Під час перетину кордону у вас повинні бути такі документи, як біометричний паспорт, страховий медичний поліс  і дозвіл на роботу. Однак для того, щоб легально приступити до роботи за кордоном, обов'язково потрібно укласти також трудовий договір з роботодавцем.

Відзначимо, що відсутність будь-якого із вказаних документів стане причиною відмови у в'їзді, якщо метою відвідування країни є працевлаштування.

 Поради тим, хто виїжджає за кордон на роботу

Посередницькі послуги в сфері працевлаштування за кордоном – дуже прибутковий бізнес, що часто приваблює недобросовісних ділків. На жаль, статистика невтішна: за даними Міжнародної організації з міграції, з 1991 року понад 230 тисяч наших співвітчизників постраждали від торгівлі людьми. Щоб уникнути такої долі, важливо пам'ятати кілька правил:

  •  - користуватися послугами тільки ліцензованих посередників;
  •  - уважно вивчати положення трудового договору, уклавши його з роботодавцем заздалегідь, до звернення в посольство;
  •  - ніколи не віддавати свої документи нікому, крім уповноважених осіб, не використовувати їх в якості застави;
  •  - зареєструватися в консульстві та мати під рукою його контакти;
  •  - перед від'їздом залишити рідним всі дані про роботодавця і місце вашого перебування, підтримувати з ними регулярний зв'язок.

За більш детальними консультаціями ви можете звернутися до кол-центру компанії УТС – Українське туристичне страхування. Ми працюємо для вас цілодобово, без вихідних.

Телефонуйте на номер +38 050 412 77 79 і ставте свої запитання!

Новини