оформити поліс

← усі новини

Як купити страховий поліс для поїздки за кордон із дитиною

Купити страховку для виїзду за кордон необхідно незалежно від мети поїздки, але особливо це важливо, якщо ви подорожуєте з дітьми. Завдяки безвізовому режиму і введенню біометричного формату паспортів порядок оформлення документів для такої поїздки став набагато простіше і зрозуміліше. У цій статті ми розповімо про правила перетину кордону України з дитиною.

Як купити страховий поліс для поїздки за кордон із дитиною

Як змінилися вимоги до дитячих документів в рамках «безвіза»?

 

Відповідно до чинного законодавства, з 1 квітня 2018 року закінчився термін дії проїзних закордонних документів старого зразка для дітей. Йдеться про проїзні документи, які випускалися Міграційної службою до квітня 2015 року. Те ж саме стосується можливості виїзду дітей з країни на підставі закордонного паспорту батьків, у який до 2015 року можна було вписати дитину.

 Читайте також:

Які документи потрібні для виїзду до країн Європи без віз?

Таким чином, на сьогоднішній день єдиним документом, що надає право перетину кордону неповнолітнім, є дитячий біометричний паспорт. Це загальна для всіх європейських країн практика, що дозволяє мінімізувати ризик підробки документа і незаконного вивезення дитини з країни.

Виготовити такий паспорт можна з перших днів життя дитини, він майже не відрізняється від біометричного паспорта для дорослого і так само надає маленьким українцям безвізові привілеї. Термін дії дитячого паспорта становить 4 роки, його потрібно буде переоформляти аж до 16-річного віку, після чого дитина зможе отримати біометричний паспорт терміном на 10 років.

 

Які документи повинна мати дитина для перетину кордону?

Діти до 16 років можуть виїжджати за кордон тільки за згодою батьків і в супроводі батьків, або уповноваженої батьками особи. Незалежно від мети поїздки – екскурсія, туризм, лікування, відвідини родичів і т. д., якщо дитина їде з одним із батьків, необхідна нотаріально завірена згода від другого. У документі має міститися інформація про терміни поїздки і маршрут. Законом передбачені винятки, коли згода другого з батьків не обов'язкова, наприклад, якщо дитину офіційно виховує тільки мати (батько). У таких випадках необхідно мати документ, що підтверджує подібні обставини.

 Читайте також:

Страховий поліс он-лайн: як оформити та перевірити

В цілому ж список документів для поїздки за кордон з дитиною виглядає таким чином:

  •  - закордонний (біометричний) паспорт дорослого і біометричний паспорт дитини;
  •  - нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини від другого з батьків, якщо той не їде особисто, або документ, який підтверджує, що такий дозвіл не потрібен. У разі, якщо дитину супроводжує третя особа, необхідний дозвіл від обох батьків;
  •  - медичний страховий поліс для виїзду за кордон.

 Про важливість наявності туристичної страховки сьогодні говорить більшість досвідчених мандрівників. Відповідні вимоги прописані у візовому законодавстві Європейського союзу. Особливо це актуально у випадку поїздки за кордон з дитиною, оскільки діти більш схильні до раптових хвороб, а медичні послуги для дітей за кордоном, як правило, дорожчі. 

Читайте також:

Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

УТС – Українське туристичне страхування пропонує кілька варіантів страхових програм, що задовольняють запити найвимогливіших клієнтів.

Вартість поліса для виїзду за кордон залежить від низки факторів: тривалості поїздки, цілі та маршруту. Найбюджетніший варіант туристичної страховки від УТС містить об'ємний пакет послуг медичної, транспортної та організаційної допомоги, і коштує близько 280 гривень на строк до 10 днів для однієї людини. Як правило, якщо ви їдете з дитиною, ціна страховки дещо збільшується, оскільки підвищується ймовірність настання страхових випадків і сума виплат. Але, як відомо, на здоров'ї дітей економити не можна.

Читайте також:

Скільки коштує туристична страховка

 Відзначимо також, що ви можете самостійно розрахувати вартість обраного варіанту туристичної страховки, скориставшись страховим калькулятором на сайті компанії УТС - Українське туристичне страхування.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, ви можете звернутися до нашого кол-центру за номером +38 050 412 77 79. Ми працюємо для вас цілодобово, без вихідних!

Новини