оформити поліс

← усі новини

Туристичне страхування: що таке мінімальна сума страхового покриття?

Від чого залежить вартість туристичної страховки? Які показники на неї впливають? Що таке мінімальна сума страхового покриття і як вона відрізняється в різних країнах? У цій статті ви знайдете відповіді на ці питання.

Туристичне страхування: що таке мінімальна сума страхового покриття?

 Що таке страхова сума?

У страховій термінології поняття страхового покриття або страхової суми є одним з основних, які формують вартість страхового поліса, і позначає воно максимальну суму компенсації, передбачену обраною туристичною страховкою. Тобто, уклавши договір зі страховою компанією, ви можете розраховувати, що обумовлені події будуть цілком покриті і оплачені до вказаного ліміту.

Читайте також:

Які документи потрібні для виїзду до країн Європи без віз?

 Існують правила, згідно з якими сума страхового покриття не може бути нижче певної цифри, але вона може бути вище, якщо клієнт захоче розширити список додаткових сервісів і бути максимально спокійним у поїздці.

 У кожній країні страховий мінімум, який повинен гарантувати туристичний медичний поліс і список послуг, які він повинен включати, можуть відрізнятися. Цей мінімум залежить від рівня життя в країні і, звичайно ж, вартості медичних, транспортних та інших послуг там. В цілому ж вимоги щодо мінімальної суми страхового покриття ділять всі країни на три основних групи. Традиційно це 15 тисяч євро (доларів) для країн масового туризму і колишнього СНД, 30 тисяч євро для країн Європейського союзу і 50 тисяч доларів (євро) для всього світу.

 

Мінімальне страхове покриття для країн Європи

Зовсім недавно страховка для отримання шенгенської візи була обов'язковою умовою. Після підписання Україною договору про безвізовий режим з Євросоюзом внутрішні правила не змінилися і прикордонник на будь-якому з європейських кордонів має право перевірити наявність у вас страхового поліса. Цей нюанс став причиною того, що деякі українські мандрівники, бажаючи заощадити, відмовлялися від придбання туристичної страховки. Така економія виявилася сумнівною для тих із них, кому все-таки довелося звернутися за медичною допомогою за кордоном.

Читайте також:

Туристична страховка: на що звернути увагу

Немає необхідності багато говорити про високу якість європейської медицини, практично всі передові технології і висококласні фахівці – там. Також не секрет, що всі послуги для внутрішнього користування, для своїх же громадян, зав'язані на страхову медицину, з тієї ж причини високої вартості. Без поліса медичної страховки, наприклад, просто виклик карети швидкої допомоги може обійтися в 400 євро, діагностика перелому – близько 500 євро, перебування протягом одного дня в палаті стаціонару – більше 1000 євро, послуги стоматолога – від 200 євро. Саме тому страховка мандрівника для виїзду за кордон до країн Євросоюзу повинна бути гарантована мінімальною страховою сумою в розмірі 30 тисяч євро. Компанія УТС – Українське туристичне страхування пропонує програми сервісного страхування для поїздок в європейські країни з відповідним забезпеченням.

 

Мінімальне страхове покриття для США

Країною з найдорожчою комерційною медициною традиційно прийнято вважати США. Дійсно, без страховки тут навіть прості медпослуги обійдуться мандрівникові в сотні доларів. Так, виклик швидкої допомоги може коштувати близько 1500 доларів, ліжко-місце в клініці – від 3000 доларів, а екстрена операція – від 30 тисяч доларів. Тому мінімальна сума покриття в туристичній страховці повинна бути на рівні 50 тисяч доларів. Слід також пам'ятати про високу вартість транспортування потерпілого на батьківщину в рамках медичної репатріації.

Читайте також:

Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

До цієї ж категорії належить низка інших країн із дорогою медициною: Канада, Австралія, Японія, Нова Зеландія. А також це ряд екзотичних країн, які знаходяться далеко від України і де надання гарантованих страховкою послуг може бути ускладнене через різні причини: Ямайка, Уругвай, Перу, Мексика, Куба, Домініканська Республіка, Барбадос.

 

Мінімальне страхове покриття для країн масового туризму

Рекомендована законодавчо сума страхового ліміту для відвідування країн колишнього СНД (Грузія, Молдова, РФ, Вірменія, Казахстан, Узбекистан, Білорусь), а також країн масового туризму типу Туреччини або Єгипту становить 15 тисяч євро (доларів). Це пов'язано із відносно невисокою вартістю послуг медичної допомоги на їх території. Однак слід пам'ятати про те, що в деяких з них, наприклад, в Грузії, медицина є страховою і якщо вам доведеться звернутися за елементарною допомогою без поліса, то ціна все ж таки виявиться вище, ніж коштував би сам поліс.

Читайте також:

Страхування туристів простою мовою. Основні терміни страхового договору

Те ж саме стосується популярних країн для відпочинку, куди багато хто вирушає всією сім'єю. Досвідчені мандрівники рекомендують не економити на туристичній страховці, особливо якщо з вами діти, адже спекотний клімат таких країн часто провокує нездужання у дітей або харчові отруєння.

 

Як впливає страхова сума на вартість поліса?

Вартість страховки для виїзду за кордон розраховується індивідуально в залежності від країни, тривалості та мети поїздки. Ви можете самостійно визначити вартість за допомогою калькулятора на сайті компанії УТС – Українське туристичне страхування. В середньому ціна звичайної страховки при максимальній страховій сумі в 30 тисяч євро складає близько 1 євро в день.

 Читайте також:

Страховий поліс он-лайн: як оформити та перевірити

За більш детальними консультаціями ви можете звернутись до кол-центру компанії УТС - Українське туристичне страхування. Ми працюємо для вас цілобовово, без вихідних.

Дзвоніть за номером +38 050 412 77 79 та задавайте свої питання!

Новини