оформити поліс

← усі новини

Страхування від скасування поїздки: як правильно оформити поліс

Поліс медичного страхування позбавляє від турбот та зайвих витрат за кордоном. Про необхідність його придбання перед поїздкою говорять практично всі досвідчені мандрівники. У цій статті ми розповімо про таку додаткову опцію до туристичної страховки, як страхування від невиїзду.

Страхування від скасування поїздки: як правильно оформити поліс

Страховка від невиїзду – навіщо це потрібно?

Завдяки безвізовому режиму України з багатьма країнами, а також заходом в країну лоукост-авіаперевізників все більше наших співгромадян починають планувати свої подорожі за кордон самостійно.

На відміну від пропонованих туроператорами «гарячих путівок», де фінансова вигода полягає в швидкому прийнятті рішення, з пропозиціями від лоукостерів все відбувається прямо протилежним чином – чим більш заздалегідь ви купуєте квиток, тим дешевше він вам обійдеться. Але тут є й інша сторона питання. Складно передбачити події в своєму житті на півроку-рік вперед, а тому існує ймовірність того, що виліт доведеться скасувати через несподівані обставини. Особливо, якщо ви плануєте відпочинок спільно з кимось. Якраз для цього й існує страховка від скасування поїздки.

Читайте також:

Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

Це додаткова опція, яку можна додати до основного полісу медичного страхування мандрівника на свій розсуд. За невелику доплату ви отримуєте гарантію повернення коштів, витрачених на купівлю туру чи квитків, за умови, що поїздка зірвалася не з вашої вини.

Ще більш актуальною стає така страховка для тих, хто виїжджає в країну з візовим режимом. Як відомо, консульства часто дають остаточну відповідь про видачу візи безпосередньо перед датою від'їзду, водночас заздалегідь вимагаючи пакет документів із оплаченою медстраховкою, заброньованим номером у готелі, авіаквитками й так далі. Якщо ж у візі буде відмовлено, ви втратите чимало грошей. Те ж саме стосується оплачених турів – без страховки від невиїзду за відмову від туру в останній день вам «світить» зазвичай стовідсотковий штраф. Відзначимо, що деякі страхові компанії пропонують в якості окремої опції страхування від відмови у видачі візи консульством.

Читайте також:

Страхування від нещасного випадку за кордоном

Як працює страховка від невиїзду?

Перелік страхових випадків для цієї опції може дещо відрізнятися в залежності від обраної страхової компанії. Завжди вивчайте зміст поліса перед купівлею! Основним критерієм вважається непередбачуваність ситуації та відсутність вини страхувальника.

Тут перерахуємо основні випадки, настання яких гарантує отримання компенсації:

- медичні показання (йдеться про раптове гостре захворювання застрахованої особи або її близьких родичів – батьків, братів/сестер, чоловіка(дружини), дітей, – яке не може бути вилікуване амбулаторно; смерть страхувальника або його близького родича);

- подія, яка завдала тяжкої шкоди майну та матеріальному становищу клієнта (наприклад, пожежа в будинку, затоплення або пограбування);

- виклик до суду або військкомату, який надійшов після оформлення страховки і до дати від'їзду (і не є наслідком протиправних дій застрахованої особи);

- відмова консульства у видачі візи клієнтові або тому, з ким він планував поїздку (при цьому важливо, щоб всі подані документи були відразу правильно та вчасно оформлені, а також були б відсутні відмови у візі, відомі страхувальнику, раніше. Відзначимо також, що консульський збір при цьому не відшкодовується).

Читайте також:

Страховка за кордон для спортсменів та аматорів

У яких випадках не допоможе страховка від невиїзду?

В першу чергу – це, звичайно, умисні дії клієнта або інших осіб, які діяли з ним у змові. По-друге, це будь-які травми, отримані в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Все це – абсолютні виключення із страхових випадків для будь-якого виду страховки.

Перерахуємо також менш очевидні пункти:

 - вагітність та ускладнення, що виникли в зв'язку з нею (страховка для вагітних – особливий вид страхування);

- проблеми з документами, що виникли через помилку страхувальника;

- зрив поїздки через ліквідацію туроператора або перевізника (також не є страховим випадком перенесення дати від'їзду туроператором);

- наказ керівництва, що змушує клієнта скасувати поїздку або достроково повернутися на роботу (також не відшкодовуються упущена вигода, моральна шкода, пов'язані зі скасуванням поїздки);

- стихійні лиха, військові дії, епідемії.

Читайте також:

Втрата багажу, невиїзд, скасування рейсу. Додаткові сервіси в туристичній страховці

Скільки коштує страховка від скасування поїздки?

Залежно від страхової компанії, вартість страховки від скасування поїздки становить 1,5-10% від вартості туру або суми заявки (те, що було сплачено до моменту поїздки). Найчастіше ціна такої страховки становить 3-6% від страхової суми, яка, в свою чергу, дорівнює бюджету поїздки.

Таким чином, якщо тур коштує, наприклад, 600 євро, то страховка від невиїзду обійдеться приблизно в 18 євро. Залежно від конкретного страхового випадку, клієнт отримує до 100% відшкодування витрат на поїздку.

Деякі страхові компанії співпрацюють з певними туроператорами і погоджуються страхувати тільки їх тури. З іншого боку, така взаємодія може надавати туристу дешевші варіанти страховки від невиїзду.

Пам'ятайте також, що цю страховку слід купувати не пізніше, ніж за два тижні до призначеної дати від'їзду.

Читайте також:

Що робити, якщо ви втратили паспорт або страховку за кордоном

Компанія УТС – Українське туристичне страхування безкоштовно консультує клієнтів з питань страхування за номером +38 050 412 77 79.

Новини