оформити поліс

← усі новини

Страхування від нещасного випадку за кордоном

Туристична страховка  незамінний помічник мандрівника. Очевидно, що ніхто з нас не планує хворіти, особливо під час відпустки. Проте життя непередбачуване, і єдине, що можна зробити  це уберегти себе від зайвих витрат та переживань за кордоном за допомогою медичної страховки. У цій статті ми розглянемо особливості страхування від нещасного випадку за кордоном.

Страхування від нещасного випадку за кордоном

Відзначимо, що страхування від нещасного випадку належить до виду добровільного страхування громадян. Тобто на відміну від поліса медстраховки, що необхідний для отримання візи, страхування від нещасного випадку – додаткова опція, яку турист може придбати на свій розсуд.

Читайте також:

Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

 

Поняття «нещасного випадку» в страхуванні – що це?

Що таке «нещасний випадок», в цілому зрозуміло всім. Це якась непередбачена подія в житті людини, яка сталася не з її вини та призвела до тяжких наслідків, як-от травма, інвалідність, смерть.

У сфері страхування це виглядає таким чином. Клієнт укладає зі страховою компанією договір, де вказані конкретні нещасні випадки, які він хоче застрахувати. Це означає, що компенсація буде виплачена тільки за страхові випадки, зазначені в полісі. Якщо ж станеться нещасний випадок, не передбачений страховкою, то за нього компенсацію отримати не вдасться.

Отже, які виплати належать за договором страхування від нещасного випадку?

1.  У разі отримання травми, яка призвела до тимчасової втрати працездатності, така страховка передбачає грошову компенсацію в обсязі 1-40% від максимальної суми, зазначеної в полісі. Точний розмір виплати визначається індивідуально залежно від тяжкості травми і страхової суми.

2. У разі повної втрати працездатності, отримання інвалідності страхова виплата складе 40-90% від максимальної суми – залежно від групи інвалідності.

3. У разі смерті від нещасного випадку, передбаченого страховкою, близькі застрахованої особи отримають 100% страхової суми.

Як правило, максимальні страхові суми в цьому виді страхування досягають вельми значних розмірів, оскільки нещасний випадок – не настільки поширена річ, як, наприклад, ангіна.

Читайте також:

Як ми допомагаємо застрахованим туристам за кордоном

Які ризики можна застрахувати?

Найчастіше від нещасного випадку страхують себе люди, що працюють за кордоном. Втім, розмір страхової суми та вартість самої страховки завжди розраховуються виходячи із ймовірності настання страхового випадку. Це означає, що людині, яка працює на небезпечному виробництві, де високий ризик отримання травми або погіршення здоров'я, страховка обійдеться дорожче, ніж касиру у супермаркеті.

Деякі великі роботодавці в Україні та Європі сумлінно беруть на себе оформлення та оплату поліса медичного страхування для співробітників, а також страховку від виробничих травм. Така страховка поширюється тільки на час дії трудового контракту. До того ж перелік страхових нещасних випадків в такій соціальній страховці може дещо відрізнятися від варіантів, які пропонують страховики для добровільних страхувальників. Те ж саме може стосуватися максимальної суми виплат.

Звісно, в разі неофіційного працевлаштування за кордоном ніяких соціальних гарантій не передбачається. Крім того, можуть виникнути труднощі з отриманням виплат по страховці, придбаній самостійно, якщо травма була отримана в процесі нелегальної роботи. Щоб уникнути таких ситуацій, рекомендуємо влаштовуватися на роботу тільки легально.

Читайте також:

Як оформити страховку для виїзду на роботу за кордон

Найпоширенішими ризиками у страхуванні нещасних випадків вважаються такі:

 - автокатастрофа (можна застрахувати не тільки життя й здоров'я клієнта, але також відшкодування ремонту постраждалої в ДТП машини);

 - пожежа (отруєння продуктами горіння або смерть від пожежі);

 - смерть від утоплення (актуально як для туристів, так і для тих, чия робота пов'язана з водоймами);

 - отруєння (йдеться про втрату працездатності внаслідок отруєння, а не легке побутове отруєння, яке, зазвичай, проходить безслідно);

- ураження електричним струмом (з тяжкими наслідками);

 - виробничі травми (широкий спектр травм залежно від сфери діяльності клієнта).

Також можливі варіанти страхування несподіваних гострих захворювань, які не є загостренням наявних хронічних. Хоча здебільшого ця опція належить до звичайної медичної страховки для тих, хто виїжджає за кордон.

 

Які особливості страховки від нещасного випадку?

Так само, як і в стандартному медичному страхуванні, страховка від нещасних випадків не передбачає виплати, якщо страховий випадок стався через навмисні дії клієнта, в результаті перебування його в стані сп'яніння або внаслідок спроби суїциду.

Читайте також:

Що не покриває туристична страховка? Причини відмови у виплаті від страхової компанії

Цей вид страховки передбачає виплати великих сум за фактом серйозних подій. Тому він не допоможе компенсувати витрати на лікування за кордоном будь-яких нездужань. Існує велика ймовірність того, що скористатися таким полісом під час поїздки не доведеться зовсім. З іншого боку, нещасний випадок – завжди несподіванка та великий стрес, і якщо не вдалося його уникнути, то значна матеріальна допомога на час реабілітації стане в нагоді.

При настанні страхового випадку необхідно одразу ж зв'язатись із асистансом своєї страхової компанії та діяти за інструкцією, яку дасть консультант. Обов'язково зберігайте всі документи, які можуть служити підтвердженням події та будуть підставою для виплати компенсації.

Компанія УТС – Українське туристичне страхування безкоштовно консультує клієнтів за номером +38 050 412 77 79.

Новини