оформити поліс

← усі новини

Страхування туристів в США

Чи потрібно медичне страхування для виїзду за кордон? У американця таке питання, скоріш за все, навіть не виникне – жителі країни з найдорожчою медициною в світі з дитинства звикають до того, що всі проблеми вирішує страховка. Як влаштовано медичне страхування в США, і чим воно відрізняється від українського – розглянемо в цій статті.

Страхування туристів в США

Медичне страхування в США: як це працює?

Організація системи охорони здоров'я в США значно відрізняється від такої в більшості інших країн. Тут панує не державна, а приватна медицина, і приватне ж страхування, яке до недавнього часу було до того ж добровільним. Це означало, що людина могла не платити за страховку, але була змушена платити в повній мірі за будь-які медичні послуги, що досить недешево. Тому на добровільних засадах приватним медичним страхуванням було охоплено понад 80% населення станом на кінець минулого століття. Здебільшого страховий медичний поліс в США оплачує роботодавець. З податку в розмірі приблизно в 15% від доходу, який платить все працююче населення, забезпечується державна програма соціального страхування для незахищених верств населення.

Читайте також:

Страховий поліс он-лайн: як оформити та перевірити

У 2010 році президент Барак Обама ввів новий закон – ACA (Affordable Care Act), згідно з яким кожен легальний резидент країни зобов'язаний укласти договір зі страховою компанією або платити штраф. Таким чином отримали більше фінансування державні програми Медікейр (Medicare) і Медікейд (Medicaid) – за їх рахунок на медичну допомогу можуть розраховувати малозабезпечені, люди з інвалідністю, безробітні, люди старше 65 років або ті, хто втратив працездатність.

Вартість медичної страховки в США залежить від безлічі факторів: від типу страховки, від рівня доходу, від стану здоров'я, віку. Чим людина старша, чим більше у неї хронічних або генетичних хвороб, шкідливих звичок – тим більше буде щомісячний внесок за поліс. В середньому він обходиться в 200-600 доларів на місяць для людини «середнього класу», яких у Штатах більшість.

Читайте також: Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

Втім не варто думати, що страховка в США дозволяє безкоштовно користуватися будь-якими медичними послугами. Залежно від типу й вартості поліса, американцеві доводиться звертатися тільки в ті заклади, які приймають його страховку, хоча покриття у популярних страховиків досить гідне. Але і звернення в «свою» мережу клінік не гарантує безкоштовного обслуговування. Як правило, частина витрат залишається обов'язковою для пацієнта. В цілому ж медична страховка в США – це скоріше гарантія захисту від «надмірних витрат», які можуть знадобитися на випадок серйозного захворювання або операції.

Цікаво, що традиційними винятками з більшості страхових програм в Штатах є «очі» й «зуби»: для отримання послуг офтальмолога і стоматолога необхідно укладати окремий договір страхування.

Туристичне страхування в США

Жителі Америки привчені довіряти своїм медикам, які, в свою чергу, надають їм максимально якісні послуги. Не дарма медицина в США вважається однією з найбільш розвинутих на планеті, а в країну часто їдуть з метою так званого медичного туризму. Страхові компанії чітко контролюють всі послуги, які надаються лікарями пацієнтам, зокрема тому там не визнають безліч таких популярних в Україні «нетрадиційних» методів лікування. Сюди відносяться всілякі біодобавки, крапельниці з вітамінами і фізіологічним розчином, фітотерапія, гіпноз, акупунктура тощо. Наш співвітчизник міг би дуже здивуватись, дізнавшись, що половина популярних препаратів, які виписують українські лікарі, в США взагалі не вважається лікарськими засобами і не застосовується.

Читайте також: Страхування туристів простою мовою. Основні терміни страхового договору

 Вартість медицини в Штатах настільки висока, що життя без страховки можуть собі дозволити лише найбагатші люди, проте вони теж вважають за краще мати хороший поліс. До того ж там не прийнято купувати в аптеці ліки без призначення лікаря – їх просто не продадуть без рецепта. Настільки консервативний підхід до питань охорони здоров'я виховує відповідальний підхід у лікарів, а у населення – дисциплінованість і відсутність самолікування.

Вирушаючи в подорож за кордон, американець з великою ймовірністю придбає туристичну страховку. Причин існує декілька.

По-перше, за межами США не діють програми Medicare і Medicaid.

По-друге, внутрішня страховка не буде включати весь перелік послуг, які можуть знадобитися мандрівнику. Деякі програми дозволяють відшкодувати витрати на медичні послуги за кордоном, проте це не завжди зручно, оскільки туристу доведеться тримати під рукою велику суму грошей «на всякий випадок».

По-третє, практично кожен американець звичний до заповнення всіляких електронних форм полісів та  документів, це не пов'язано для нього з додатковим стресом – навпаки, в державі з верховенством права і захищеним документообігом людина має психологічний спокій та відчуття захищеності.

Щоб купити туристичну страховку в США, необхідно звернутися в будь-яку надійну приватну страхову компанію. Експерти рекомендують американським туристам купувати поліс, котрий обов'язково включає витрати на медичну евакуацію і репатріацію, а також має страхове покриття в розмірі 100 тисяч доларів для всього світу.

Читайте також: Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

За більш детальними консультаціями ви можете звернутися в кол-центр компанії УТС – Українське туристичне страхування. Ми працюємо для вас цілодобово, без вихідних.

Телефонуйте за номером +38 050 412 77 79 і ставте свої запитання!

Новини