оформити поліс

← усі новини

Страхування для виїзду за кордон: від чого залежить вартість страховки

При оформленні медичної страховки для виїзду за кордон туристи часто задаються питанням, від чого залежить її ціна і чому вартість страхування в країни Європейського Союзу відрізняється від вартості при подорожі в США. Компанія УТС - Українське туристичне страхування пояснить, що таке страхове покриття, територія дії полісу, а також чому страховка для спортсменів-любителів і дітей коштує дорожче.

Страхування для виїзду за кордон: від чого залежить вартість страховки

При оформленні туристичного страхування, яке необхідно, щоб убезпечити себе і свою сім'ю від непередбачених витрат, кожен повинен пам'ятати про основні чинники, з яких складається ціна страховки. Це страхове покриття і територія дії, вік туриста, тривалість поїздки та її мета.

 

 

 

 

Читайте також:

Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

Що таке страхове покриття

Страхове покриття - це сума, яку страхова компанія у разі необхідності витратить на клієнта. Звичайно ж, це станеться лише, якщо настане страховий випадок, простіше кажучи, хвороба, втрата багажу та інші непередбачені ситуації, які прописані в страховці. При прорахунку вартості поліса на страховому калькуляторі компанії УТС - Українське туристичне страхування видно, що при поїздках в країни СНД і країни масового туризму страхове покриття становить від 15 до 50 тисяч євро/доларів. При поїздках в ЄС, Азію, Африку, Південну Америку - від 30 до 50 тисяч євро/доларів.

Читайте також:

Туристичне страхування: що таке мінімальна сума страхового покриття?

Мандрівник сам обирає, страховку з яким покриттям йому купити. Чим воно вище, тим більше послуг включено в страхові пакети. Чим нижче, тим дешевша ціна страховки. Так, при покритті в 15 тисяч євро/доларів поліс можна оформити менш ніж за 200 гривень (тут і далі вартість вказана за тиждень перебування за кордоном). У той же час, варто задуматися, чи потрібно економити, адже в пакетах «Еліт» з покриттям 30 тисяч євро/доларів закладено набагато більше послуг. Серед них витрати, пов'язані з незручностями використання авіатранспорту, витрати на дострокове повернення в Україну в разі смерті близького родича і додаткова інформаційна допомога. Послуги, на які може розраховувати клієнт, можна побачити на сайті УТС - Українське туристичне страхування одразу ж при оформленні страхового поліса.

Читайте також:

Втрата багажу, невиїзд, скасування рейсу. Додаткові сервіси в туристичній страховці

Що таке територія дії страхового полісу

Територія дії - це географія страховки. Якщо клієнт оформить поліс для країн масового туризму і раптом вирішить з Туреччини заїхати в Грецію, то тут він вже не буде застрахований. Тому при плануванні подорожей в різні територіальні зони дії страхових полісів краще спочатку продумати ці моменти і купувати страховку по максимуму.

Незважаючи на те, що Туреччина відноситься до однієї з найдешевших країн за вартістю туристичної страховки, не варто забувати, що на півдні, на кордоні з Сирією, зараз військова обстановка. Тому мандрівникові варто триматися подалі від цих гарячих точок. З огляду на високі ризики, зони бойових дій не входять в жоден з можливих пакетів страхування. Тому, якщо з туристом щось трапиться в цій частині Туреччини, відшкодувати витрати потім буде або надзвичайно складно, або неможливо.

Крім того, є список медичних проблем, які не покриваються полісом. Це, наприклад,  психіатрична допомога. Страховка не покриє купівлю медичних товарів, наприклад, окулярів або лінз, планові обстеження. Якщо травми були отримані в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, відповідальність за них несе виключно турист.

Читайте також:

Що не покриває туристична страховка? Причини відмови у виплаті від страхової компанії

Що стосується ціни, то, як вже було сказано вище, вартість страховки в країни масового туризму і СНД починається від 190 гривень, в Шенгенську зону - від 300 гривень, на інші материки і країни, за винятком США, Канади, Ізраїлю, Японії, Австралії, Ірану, Іраку, Афганістану, Саудівської Аравії, Судану, Катару і Бахрейну, - від 600 гривень.

Як дозвілля туриста впливає на вартість страховки

При прорахунку вартості поліса на страховому калькуляторі є пункт «мета поїздки». Він один з найбільш важливих і прямо впливає на ціну страховки. Залежно від того, чим планує займатися турист, вона буде вищою або нижчою. Тут враховуються потенційні ризики, яким піддається клієнт. Адже є різниця в звичайних піших прогулянках і заняттях сноубордом.

Найбільш бюджетне дозвілля в плані ціни на медичний поліс - це відпочинок, екскурсії та відрядження. На другому місці аматорський спорт і екстремальний туризм. Далі - навчання і робота за кордоном. Якщо мандрівник планує займатися спортом, йому потрібно вказати, яким саме видом. Адже від цього безпосередньо залежить ціна страхового поліса для виїзду за кордон. Так, страховка для гри у теніс або гольф, плавання буде коштувати від 230 гривень. Для баскетболу, стрибків у воду і стрибків на батуті - приблизно 280 гривень. Серфінг, піші походи в гори, рафтинг, альпінізм - 330 гривень. Ці ціни актуальні для поїздки в країни масового туризму.

Читайте також:

Страховка за кордон для спортсменів та аматорів

Градація цін на страховий поліс існує і за видами роботи за кордоном. Для водіїв, працівників сфери обслуговування в Європі, країнах СНД і країнах масового туризму вартість страховки складе приблизно тисячу гривень. Для шахтарів, пожежників, охоронців - близько 1500 гривень.

Чи впливає вік клієнта на ціну страховки?

Ще один нюанс, який прямо впливає на ціну страхового поліса, - це вік клієнта. За абсолютно однакових умов страховка для дитини буде коштувати приблизно в півтора рази дорожче, ніж для дорослого. Для пенсіонера 70-80 років - в 2 рази дорожче. Справа в тому, що у цих категорій мандрівників досить часто виникають проблеми зі здоров'ям у зв'язку зі зміною місця, клімату, з адаптацією організму до іншої їжі. Тому ймовірність візиту до лікаря досить висока.

Читайте також:

Туристична страховка для літніх людей

На кінцеву вартість поліса прямо впливає і кількість днів, на яку турист залишає Україну. Страховий поліс, оформлений для поїздки в Європу на тиждень, обійдеться приблизно в 300 гривень, на два тижні - в 400 гривень. Місячне перебування в країнах Шенгенської зони буде коштувати більше 1500 гривень.

Читайте також:

Страховка для туристів. Як купити онлайн

Таким чином, кінцева ціна страхового поліса для виїзду за кордон залежить від цілого ряду чинників і від комплексу послуг, які отримає турист. Тому до його оформлення потрібно відноситься дуже педантично.

Тому вирушаючи в подорож, не забудьте про поліс медичного страхування! Розрахувати вартість страховки, оформити і сплатити туристичний поліс ви можете онлайн - на сайті УТС - Українське туристичне страхування.

З питань про туристичну страховку вас безкоштовно проконсультують фахівці колл-центру компанії УТС: телефонуйте +38 050 412-77-79.

Читайте також:

Обов'язки страхової компанії: що страховик гарантує своєму клієнтові

Новини