оформити поліс

← усі новини

Страховка за кордон для спортсменів та аматорів

Страхування туристів, що виїжджають за кордон, проводиться незалежно від мети поїздки. Однак, якщо під час поїздки ви плануєте активний відпочинок, майте на увазі, що навіть простий волейбол на пляжі необхідно включити в страховий поліс. У цій статті ми розповімо, навіщо потрібно вказувати заняття спортом при виборі страховки, навіть якщо ви аматор, а не професіонал.

Страховка за кордон для спортсменів та аматорів

Як оформити страховку для любителів спорту та активного відпочинку

Купуючи поліс медичного страхування для поїздки за кордон, дуже важливо пам'ятати, що чим чесніше ви повідомите страховику про свої плани, тим більш якісну допомогу він зможе надати вам у разі необхідності. Про що ж ідеться?

Справа в тому, що туристична страховка – це не просто умова, формальність, яку вимагають посольства для видачі візи. Це індивідуально підібраний пакет послуг, які можуть знадобитися саме вам в залежності від ваших потреб. І в першу чергу це стосується любителів активного відпочинку та спортсменів.

 На жаль, туристичні агентства не завжди сумлінно повідомляють клієнтам про всі нюанси страхування, тому що для них основне завдання – продати путівку. У таких випадках страховка оформляється найпростіша, «для галочки».

 Читайте також: Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

Для того, щоб правильно уявляти собі, яка туристична страховка знадобиться саме вам, необхідно уважно вивчити повний список послуг, які вона включає. На сайті УТС – Українське туристичне страхування всі умови та ліміти страхових полісів опубліковані у відкритому доступі. Будь ласка, вивчіть цю інформацію під час розрахунку вартості вашої страховки.

 Читайте також: Що не покриває туристична страховка? Причини відмови у виплаті від страхової компанії

Відзначимо, що однією з найпоширеніших причин відмови у виплаті є саме спорт, активний відпочинок, в результаті якого була отримана травма, але який не був передбачений страховкою. Давайте розглянемо цю опцію докладніше.

Страхування активного відпочинку – що це?

Для багатьох недосвідчених у питаннях страхування людей може стати несподіванкою той факт, що такі види відпочинку, як бадмінтон, волейбол, теніс, гольф та інші подібні ігри розцінюються страховими компаніями як аматорський спорт і їх обов'язково потрібно вказувати в страховому полісі.

Далеко не всі туристи знають, що проста страховка, яку їм продала турфірма разом з путівкою до Єгипту, не покриє витрати на лікування травми при падінні з коня або верблюда під час екскурсії. І тим паче жоден страховик не компенсує витрати лижнику, який купив базовий туристичний поліс та отримав травми під час гірського спуску.

 Читайте також: Як ми допомагаємо застрахованим туристам за кордоном

Всі перераховані заняття, а також низка інших, класифікуються як активний відпочинок та мають бути враховані в процесі вибору страховки. Як правило, всі види спорту поділяються на кілька категорій – залежно від ступеня ймовірності травматизму, типової важкості травм. Кожна категорія має свій коефіцієнт, який додається до вартості страховки.

Втім, не потрібно лякатися: ціна страхового поліса з опцією активного відпочинку не набагато перевищує базову, але гарантує отримання медичної допомоги в разі потреби. Для прикладу, вартість страховки УТС для відпочинку в Туреччині стартує від 270 гривень за 10 днів. Якщо ж включити в неї страхування не найнебезпечнішого активного відпочинку, то вартість поліса складе 340 гривень за 10 днів. При цьому сума страхового покриття буде дорівнювати 15 тисячам доларів (євро). 

Читайте також: Туристичне страхування: що таке мінімальна сума страхового покриття?

Більш детально ви можете ознайомитися з переліком видів активного відпочинку на сторінці оформлення поліса на сайті УТС – Українське туристичне страхування. Для цього необхідно вибрати в меню «мета поїздки» – «аматорський спорт, екстремальний туризм» у калькуляторі страхового поліса.

Гірськолижна страховка

Традиційно одним з найпопулярніших видів екстремального відпочинку є катання на лижах та сноуборді. Однак знайти підходящу страховку геть не просто. Більшість страховиків просто виключають такий вид активності зі своїх полісів. Причина полягає у складності та дорожнечі організації кваліфікованої медичної допомоги на гірськолижних курортах.

Читайте також: Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

Компанія УТС – Українське туристичне страхування надає можливість купити туристичну страховку, яка покриває гірські лижі, сноуборд та інші небезпечні види спорту, наприклад, парашутизм, альпінізм, дайвінг, бобслей і таке інше.

Такий поліс обійдеться дорожче звичайного, але забезпечить отримання медичної допомоги за кордоном в разі потреби. Крім того, страховка від УТС покриває такі послуги, як медична евакуація та репатріація на батьківщину, що дуже важливо для любителів гірськолижного спорту.

Читайте також:

Медична репатріація у туристичному страхуванні туристів

Однак слід звернути увагу на те, що такий поліс УТС підійде лише для занять спортом на аматорському рівні, в якості відпочинку, оскільки страховка як така – туристична. Для професійних спортсменів, що беруть участь в міжнародних змаганнях, знадобиться особливий вид страховки. Спеціальна «екстремальна страховка» може містити такі послуги, як пошук зниклого спортсмена в горах, евакуація з важкодоступних місць за допомогою гелікоптера, барокамера для транспортування потерпілого дайвера і тому подібне. Звичайно, така страховка буде дорогою.

Підводячи підсумок, ще раз відзначимо, що дуже важливо детально вивчати умови страхового поліса замість того, щоб орієнтуватися на одну лише його вартість. Адже якщо ви отримаєте травму, граючи в бадмінтон на території готелю, або поріжетеся коралом, пірнаючи з аквалангом, страховик може не відшкодувати витрати на лікування, якщо ви не страхували такі види активного відпочинку. А вони завжди йдуть окремо від базової страховки. Тому, щоб уникнути неприємностей і не псувати собі відпочинок, краще заздалегідь з'ясувати відповідну інформацію і обговорити її з фахівцем.

 Якщо у вас залишилися ще питання про страховку, задайте їх консультантам УТС, зателефонувавши за номером +38 050 412 77 79.

Новини