оформити поліс

← усі новини

Страховка для Шенгену. Особливі вимоги до туристів в країнах Європи

Медична страховка для країн Шенгену є обов'язковою умовою для отримання візи. Не так давно ця тема була актуальною для всіх українців, втім, після лібералізації візового режиму з Євросоюзом шенгенська віза все ще потрібна тим, хто користується закордонним паспортом старого зразка. У цій статті ми розглянемо особливості законодавства країн Шенгену, які необхідно враховувати, збираючись відвідати одну з країн угоди.

Страховка для Шенгену. Особливі вимоги до туристів в країнах Європи

Візи і страховка для Шенгену. Коротко

Давайте для початку з'ясуємо, чи є ідентичним поняття «країни Шенгену» поняттю «Європейський союз». Часто, говорячи про європейські країни, ми чуємо, що слова «ЄС» і «Шенген» використовують як взаємозамінні синоніми. Однак це не зовсім так. Шенгенську угоду підписали спочатку 5 з 10 країн-членів ЄС в 1985 році. На сьогоднішній день в зону дії Шенгенської угоди входять 22 країни-члена ЄС і 4 країни-члена Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), всього 26 країн. В ЄС же перебувають 28 країн. Проте всі ці тонкощі не надто важливі для українських туристів, оскільки безвізовий режим дозволяє нам вільно відвідувати майже всі країни ЄС (окрім Великобританії та Ірландії) та деякі інші по біометричному паспорту. Майже так само можуть безперешкодно подорожувати ті, у кого діє шенгенська віза.

Певна різниця полягає в тому, що по «безвізу» громадянам України не можна вчитися або працювати (крім Польщі та Угорщини, які змінили своє законодавство спеціально для українців); тоді як шенгенська національна віза категорії «D» дозволяє офіційно працевлаштуватися, вчитися та навіть постійно проживати в одній з країн Шенгену (отримати посвідку на проживання).

Читайте також:

Як оформити страховку для виїзду на роботу за кордон

Страховка для навчання за кордоном. Поради українським студентам

 

Які особливі вимоги висувають країни Шенгену до туристів?

Для того, щоб по «безвізу» відвідати будь-яку країну Шенгену, необхідно мати при собі такий перелік документів:

- біометричний паспорт;

- зворотний квиток (якщо поїздка не на особистому авто);

- туристичну страховку;

- підтвердження місця проживання на час поїздки;

- підтвердження фінансового забезпечення.

Крім того, прикордонники можуть поцікавитися метою і маршрутом вашого пересування. Для цього випадку рекомендується заздалегідь вивчити назви міст та місць, які ви плануєте відвідати, щоб не викликати підозр щодо туристичної мети вашої поїздки.

 Читайте також:

 Які документи потрібні для виїзду до країн Європи без віз?

Зупинимося детальніше на останньому пункті та з'ясуємо, що за підтвердження потрібно стосовно фінансів. Відповідно до внутрішнього візового законодавства, в кожній країні Євросоюзу існує певна вимога щодо мінімальної суми, яку повинен мати у своєму розпорядженні іноземний турист для перебування на її території протягом доби. Тому, щоб уникнути проблем на кордоні, слід мати при собі необхідну суму або готівкою, або на банківській картці (можна заздалегідь зробити роздруківку з підтвердженням кількості коштів на рахунку).

Скільки саме знадобиться грошей для підтвердження фінансової спроможності, можна з'ясувати, виходячи з вимог конкретної країни. Наведемо деякі з них:

- Латвія – від 14 євро/день;

- Польща – 24 євро/день;

- Нідерланди, Франція, Фінляндія – 30-34 євро/день;

- Литва, Чехія – від 40 євро/день;

- Бельгія, Німеччина, Греція, Швеція – 45-50 євро/день;

- Словенія, Іспанія – від 70 євро/день;

- Ліхтенштейн – 90 євро/день.

Якщо ви збираєтеся поїхати в гості до громадянина європейської країни і жити там за його рахунок, то в якості підтвердження фінансового забезпечення підійде нотаріально завірене запрошення.

Особливістю європейських країн є також вимога щодо мінімальної суми страхового покриття в страховому полісі для Шенгену. Наприклад, деякі країни допускають в страховому медичному полісі покриття на рівні 15 тисяч євро, у інших це сума в 20 тисяч євро, тоді як у більшості – це 30 тисяч євро.

Виходячи з цього, а також з об'єктивних причин, як-от відома дорожнеча медичних послуг в Європі, фахівці УТС – Українське туристичне страхування наполегливо рекомендують купувати туристичну страховку для Шенгену з мінімальною сумою покриття в 30 тисяч євро Вартість такого поліса – всього 10-20 євро, що в нинішніх реаліях зовсім небагато. Тим більше, що страховка – це гарантія спокою за своє здоров'я і здоров'я близьких.

Зверніть також особливу увагу на те, що в країнах Шенгену на рівні візового законодавства існує вимога обов'язково додавати до туристичної страховки 14 днів понад запланованого терміну поїздки. Компанія УТС робить це автоматично в процесі оформлення страхового медичного полісу для виїзду в країни Шенгену.

Читайте також: Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

 Якщо у вас ще залишилися питання, задайте їх консультантам УТС, зателефонувавши за номером +38 050 412-77-79.

Новини