оформити поліс

← усі новини

Що таке франшиза у страхуванні туриста

Довгоочікуваний безвіз звільнив нас від бюрократичної тяганини і черг у консульствах, проте страхування туристів ніхто не відміняв. Виїжджаючи в чужу країну, не хочеться думати, що дорогою або на місці можуть статися якісь неприємності, однак практика показує – ніхто від них не захищений.

 

Що таке франшиза у страхуванні туриста

Ціна страховки для виїзду за кордон не йде в жодне порівняння з сумами в рахунках, які можуть виставити в іноземній клініці, якщо ви раптом захворієте під час відпочинку. Радимо купувати поліс УТС - Українське туристичне страхування будь-якому випадку, навіть якщо це не нагальна вимога для поїздки. Нагадаємо, що для подорожей по Європі і в США страхування тих, хто виїжджає за кордон, є обов'язковим

Що таке франшиза у туристичному страхуванні і якою вона буває?

Підписуючи договір, у якому є пункт про франшизу, ви фактично погоджуєтесь взяти на себе частину витрат у разі настання страхового випадку. Завдяки цьому ви отримуєте знижку і більш дешеве медичне страхування для поїздки за кордон – ціна поліса зменшується на певний відсоток або суму.

Наприклад, якщо звичайний поліс коштує 60 у. о., то такий самий договір із франшизою в середньому обходиться дешевше на 10-40% (чим більший розмір франшизи, тим більше знижки). На таких же умовах оформляється і страховка авто для виїзду за кордон – ви можете вибрати варіант із франшизою або без неї.

Розрізняють кілька видів франшизи для туристичніх страховок. Якщо йдеться про медичне страхування для туристичної поїздки за кордон, клієнту найчастіше пропонують такі варіанти:

1. Безумовна, вона ж від’ємна франшиза. У подібному випадку умовами договору встановлюється, що застрахована особа при кожному страховому випадку зобов'язується заплатити з власної кишені певну суму, а всі витрати, що перевищують це число, оплачує страховик.

Наведемо конкретний приклад. Клієнт підписав договір із франшизою, яка становить 50 у. о. Під час подорожі турист поранив ногу і звернувся по медичну допомогу, яка обійшлася йому в 30 у. о., – ці послуги клієнт страхової компанії оплачує особисто, оскільки фігурує сума в межах франшизи (50 у. о.). Якщо ж лікування обійдеться дорожче ніж 50 у. о., страхова компанія оплатить послуги за мінусом франшизи (наприклад, при витратах 1000 у. о. страховик виплатить: 1000 – 50 = 950 у. о.).

Це – найбільш розповсюдженій та найзручніший формат, адже схема страхування проста та зрозуміла. 

2. Умовна франшиза. Ціна страховки із умовною франшизою вища, аніж із безумовною, на українському ринку вона не дуже розповсюджена.

У такому полісі також встановлюється конкретний розмір франшизи (страхової пільги). Це може бути і 30, і 50, і 100 у. о. Всі витрати в межах цієї суми оплачує клієнт (турист). Якщо ж витрати перевищують обумовлену суму, то послуги оплачуються страховиком повністю, без відрахувань.

Приклад: турист придбав страховий поліс з умовною франшизою, яка становить 100 у. о. Під час подорожі у нього несподівано розболівся зуб. Стоматологічні послуги обійшлися в 300 у. о. – всю цю суму покриє страховка (страхова компанія виплатить усі 300 у. о.). Якщо лікування обійдеться дешевше, ніж 100 у. о., то заплатити за нього доведеться самому туристу.

Плюси й мінуси страхування з франшизою

Головна перевага цього типу договорів – економія: якщо це франшизна страховка для поїздки за кордон, ціна в середньому буде на 20-30% нижче, ніж у звичайної – без франшизи. Плюсом також є економія часу: туристу не потрібно за будь-якої подряпини й невеликих грошових витратах звертатися до страховика й займатися оформленням паперів та узгодженням витрат зі страховою компанією.

Говорячи про мінуси, доводиться визнати, що економія невеликої суми на страховці в підсумку може вилитися в значні витрати. Наприклад: під час відпочинку відбулося два і більше страхових випадки і за лікарську допомогу в загальному підсумку довелося заплатити кілька сотень доларів (євро).

Як бачимо, в подібних ситуаціях доцільність поліса з франшизою зводиться до нуля, тоді як звичайна медична страховка для виїзду за кордон повністю покрила б ці витрати.

За більш детальними консультаціями ви можете звернутись до кол-центру компанії УТС - Українське туристичне страхування. Ми працюємо для вас цілобовово, без вихідних.

Дзвоніть за номером +38 050 412 77 79 та задавайте свої питання! 

Читайте також:

Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

Безвіз. Куди найчастіше подорожують українські туристи?

Страховий поліс он-лайн: як оформити та перевірити

До Європи на власному автомобілі: що таке Зелена карта та де її купити

ТОП-4 проблем, із якими стикаються українські туристи в Європі

Як ми допомагаємо застрахованим туристам за кордоном

Новини