оформити поліс

← усі новини

Що робити, якщо ви втратили паспорт або страховку за кордоном

Медична страховка мандрівника стане в нагоді за кордоном не тільки тим, хто їде працювати або вчитися, але й просто туристам. У цій статті ми розповімо, що робити в разі втрати або крадіжки документів за кордоном, а також чим може допомогти в цьому випадку поліс від компанії УТС – Українське туристичне страхування.

 

Що робити, якщо ви втратили паспорт або страховку за кордоном

 

Незалежно від того, наскільки благополучна країна, в яку ви маєте намір поїхати, завжди існує ймовірність того, що ваші речі та документи можуть вкрасти. Втім, навіть якщо відкинути лихий умисел, залишається ймовірність просто-напросто загубити або випадково залишити десь сумку з документами.

Згідно зі статистикою поліції, найчастіше іноземні туристи звертаються до правоохоронців саме з цією проблемою: захопившись екскурсією та видами нових місць, не важко втратити пильність. Найприкріше, що людина за звичкою часто зберігає всі цінні речі, зворотний квиток і паспорт в одному «надійному» місці, а тому й втрачає їх всі одночасно. Так що ж робити мандрівникові в такій ситуації?

 

Читайте також: ТОП-4 проблем, із якими стикаються українські туристи в Європі

 Що робити, якщо втрачено паспорт у чужій країні?

Без найголовнішого документа – закордонного паспорта – вас не пустять ні у літак, ні на потяг. Втрата паспорта за кордоном – дуже неприємна річ, хоча й не катастрофа. Існує чіткий алгоритм дій, які потрібно зробити відразу ж, як виявили пропажу:

1. Потрібно звернутися в місцеве відділення поліції та повідомити, що у вас пропав паспорт. Якщо сталася крадіжка ще якихось документів або речей, слід обов'язково подати заяву про крадіжку та перерахувати, що саме пропало. Завірена копія відповідного протоколу знадобиться для подальших дій.

 2. Далі потрібно йти в посольство (консульство, дипломатичне представництво) України. Там якраз і стане в нагоді документ з поліції, що підтверджує втрату закордонного паспорта.

Крім того, знадобиться ідентифікувати вашу особу, для чого будуть дуже корисними скани або ксерокопії закордонного і/або внутрішнього паспорта громадянина України. Їх слід зробити заздалегідь перед поїздкою. Якщо ж при собі немає ніяких доказів того, що ви громадянин України, доведеться чекати, поки консульство зробить відповідний запит. Дещо полегшить вашу долю наявність поруч двох «свідків» – громадян України, які зможуть підтвердити ваше громадянство.

Якщо ж немає свідків і зовсім ніяких документів, то процедура ідентифікації особи може затягнутися аж на 27 днів. Врахуйте також, що не в кожній країні може виявитися українське представництво, і, можливо, доведеться їхати в сусідню країну, де воно є (це стосується здебільшого невеликих екзотичних країн та островів). Після проходження процедури ідентифікації особистості вам видадуть тимчасове свідоцтво на виїзд, яке буде дійсним від 15 до 30 днів. Консульський збір за таке свідоцтво становить в середньому 20-100 євро і вам доведеться знайти гроші для його оплати.

3. Далі після прибуття додому потрібно буде зробити закордонний паспорт (а також внутрішній, якщо його теж було втрачено) заново.

Якщо не панікувати, а оперативно та чітко слідувати такому алгоритму дій, то проблем з поверненням на батьківщину виникнути не повинно.

Звичайно, нікому не хотілося б під час подорожі за кордоном замість огляду визначних пам'яток або робочих справ займатися паперовою тяганиною. Однак є й хороша новина. Наявність полісу медичного страхування може стати допоміжним документом для консульства, що підтверджує особу. Крім того, туристична страховка від компанії УТС – Українське туристичне страхування включає в список гарантованих клієнту сервісів також і відшкодування витрат, пов'язаних з відновленням втрачених документів, зокрема, паспорта.

Читайте також: Втрата багажу, невиїзд, скасування рейсу. Додаткові сервіси в туристичній страховці

Залежно від обраної страхової програми, страхове відшкодування за відновлення документів становить від 100 до 300 євро (доларів). Погодьтеся, що така послуга в разі необхідності за умови обмежених коштів в поїздці може виявитися дуже доречною.

Що робити, якщо втрачено страховий поліс?

Якщо ви вирішили купити медичний поліс страхування виїжджаючих за кордон від компанії УТС, то крім паперової версії документа ви неодмінно отримаєте також електронну версію. Електронний поліс туристичної страховки можна роздруковувати та використовувати стільки разів, скільки вам знадобиться. В крайньому випадку можна подзвонити страховикові та замовити електронну версію заново. Таким чином, проблема втрати або крадіжки поліса просто сходить нанівець.

 Читайте також:

Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

 

Що робити, якщо за кордоном втрачені інші документи?

 Якщо під час поїздки за кордон ви втратили або у вас викрали будь-які документи або речі, слід негайно звернутися за допомогою до правоохоронних органів. Якщо втрата сталася на території готелю, зверніться до адміністрації, можливо, вийде їх відшукати. Як ми вже відзначали раніше, туристична страховка від УТС покриває витрати на відновлення втрачених за кордоном документів в рамках обумовленої суми. 

Підводячи підсумок, відзначимо, що існують деякі рекомендації для того, щоб мінімізувати ризик втрати документів під час подорожі за кордоном.

Ось деякі з них:

 - не варто постійно носити при собі закордонний паспорт та інші документи, а також зберігати їх всі разом. Набагато краще буде здати їх на зберігання в сейф готелю (якщо ви відпочиваєте в одному місці);

- перед від'їздом завчасно зробіть електронні копії паспорта та інших важливих документів, і зберігайте їх у захищеному паролем онлайн-сховищі;

- заздалегідь дізнайтесь адреси дипломатичних представництв України в країні призначення, а також графік їх роботи.

 

Бажаємо вам приємних подорожей без проблем! Компанія УТС – Українське туристичне страхування завжди готова в цьому допомогти. Наш кол-центр працює цілодобово, без вихідних. Телефонуйте за номером +38 050 412 77 79 (безкоштовно на території України).

Новини