оформити поліс

← усі новини

Що не покриває туристична страховка? Причини відмови у виплаті від страхової компанії

В процесі оформлення туристичної страховки для виїзду за кордон важливо не тільки вибрати опції сервісів, які знадобляться саме вам, але й чітко з'ясувати, за що виплати не передбачаються, щоб чітко знати свої права.

Що не покриває туристична страховка? Причини відмови у виплаті від страхової компанії

 Так що ж не покриває стандартний туристичний страховий поліс?

1) Медичні послуги, терміновість надання яких не обґрунтована. Уважно вивчивши страхові програми, можна легко помітити, що всі численні послуги медичної допомоги супроводжуються словами «екстрена» та «невідкладна». Це означає головний аспект страхування виїжджаючих за кордон – страхова компанія компенсує витрати, пов'язані лише з несподіваним погіршенням здоров'я людини. Тому скористатися полісом, щоб провести планову операцію в європейській клініці не вийде. Так само не вийде і переконати західних докторів в тому, що пластична операція вам життєво необхідна (хіба що відповідна травма була отримана в результаті нещасного випадку під час поїздки і косметичне втручання є доречним).

 Те ж саме стосується загострення хронічних захворювань, які були у людини на момент оформлення страховки. Йдеться про те, що наслідки загострення хронічних хвороб, будь то купівля ліків під час поїздки або звернення в лікарню – також не будуть компенсовані, якщо тільки при цьому стан здоров'я не виявиться смертельно небезпечним (коли якраз і може бути застосована «екстрена медична допомога»). Втім тут передбачена також безкоштовна допомога в ліквідації гострого болю. Виходячи з усього цього, радимо брати з собою в поїздку препарати, які ви зазвичай приймаєте.

 Читайте також: Туристична страховка: на що звернути увагу

2) Специфічні медичні послуги. Список таких послуг чітко прописаний в договорі страхової компанії, він відноситься, як правило, до всіх видів програм, незалежно від вартості поліса в цілому. Йдеться про витрати на лікування: психічних і неврологічних захворювань, венеричних (в тому числі набутих під час поїздки), онкології, СНІДу і його наслідків, витрати на реабілітацію і фізіотерапію, лікування компаньйонів та родичів застрахованого клієнта. Також туристична страховка не покриває такі процедури, як аборт (крім усунення наслідків нещасного випадку), лікування безпліддя і штучне запліднення, пологи, протезування і складне лікування зубів, поточні обстеження зору та слуху. Не покривається також купівля та ремонт допоміжних засобів, таких як окуляри, контактні лінзи, слухові апарати та протези.

 3) Інші медичні виключення. Так, наприклад, якщо при настанні страхового випадку ви звернетеся не до клініки асистуючої компанії, а, скажімо, до місцевого шамана і після його «лікування» ваше здоров'я погіршиться – страхова фірма не буде компенсувати оплату такого втручання. Те саме стосується звернення до закладів, які не мають відповідного дозволу або ліцензії. Організація медичної репатріації (повернення на батьківщину раніше терміну, зазначеного в договорі, за станом здоров'я) також повинна бути влаштована асистуючою компанією за кордоном, інакше ви не отримаєте компенсації за втрачений квиток.

 4) Стихійні лиха та бойові дії. Дуже важливо знати заздалегідь: туристична страховка не покриває збитки від військових дій будь-якого роду, в тому числі повстань, мітингів і терактів. Звідси випливає ще й відсутність виплат за наслідки зазначених подій, таких як, наприклад, арешт, крадіжка або конфіскація майна. Тому мандрівникові слід утриматися від участі в масових заходах, які можуть погано закінчитися, а також вибирати країни із благополучною обстановкою. Крім того, страховка не покриває збитки від токсичних впливів і радіаційного опромінення.

Читайте також: Скільки коштує туристична страховка

5) Умисне заподіяння шкоди. Це, мабуть, найочевидніший пункт, про який знають всі незалежно від досвіду страхування: жодна компанія не компенсує вам наслідки навмисного нанесенні собі ушкоджень та спроб суїциду. Крім того, заборонено брати участь у бійках (крім випадків самозахисту) і парі.

 6) Не менш очевидною є відсутність компенсації за будь-які травми, отримані в стані отруєння алкоголем або наркотиками.

7) Заняття спортом, не передбачені під час укладання договору туристичного страхування. Всі варіанти активного відпочинку, яким ви плануєте займатися під час поїздки за кордон, повинні бути передбачені заздалегідь: в залежності від виду аматорського спорту доведеться доплатити згідно з коефіцієнтом рівня його «травмонебезпечності». Прописана також відсутність компенсації за управління наземним, водним або літальним апаратом без відповідного посвідчення. Відзначимо, що заняття спортом на професійному рівні за кордоном вимагають спеціальної страховки для виїзду за кордон.

 Читайте також: Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

 8) Порушення умов договору. Під час оформлення страхового полісу для виїзду за кордон, важливо чесно вказувати мету і зміст поїздки. Наприклад, туристична страховка не передбачає фізичної праці з оплатою – такі умови обговорюються окремо.

Підсумовуючи ми бачимо, що всі варіанти, в яких застрахована особа може не отримати компенсації пов'язані здебільшого або з умисним недотриманням обумовленого пакета послуг, або з безвідповідальною поведінкою. Для того, щоб яка-небудь умова не стала прикрою несподіванкою, рекомендуємо обговорити всі подробиці зі страховою компанією заздалегідь, щоб врахувати всі ваші побажання.

Читайте також: 

До Європи на власному автомобілі: що таке Зелена карта та де її купити

Компанія УТС – Українське туристичне страхування консультує клієнтів безкоштовно. Дзвоніть за номером +38-050-412-77-79

Новини