оформити поліс

← усі новини

Правила перевезення ручної поклажі та багажу на рейсах МАУ: інструкція для мандрівників

Туристична страховка, квитки і закордонний паспорт ‒ ось і все, що потрібно сьогодні українцям для подорожі в своє задоволення по більш ніж 100 країнах світу. Залишилося зібрати необхідні речі в дорогу ‒ і отут якраз може чекати неприємна несподіванка. Якщо ви одразу неправильно оцінили обсяг та вагу багажу, то в аеропорту доведеться доплатити чималу суму. У цій статті ми розглянемо вимоги до багажу, встановлені українським авіаперевізником МАУ («Міжнародні авіалінії України»).

Правила перевезення ручної поклажі та багажу на рейсах МАУ: інструкція для мандрівників

 

Ukraine International Airlinies (Міжнародні авіалінії України, МАУ) ‒ найбільша вітчизняна авіакомпанія, національний авіаперевізник, здійснює понад 1100 рейсів на тиждень по всіх напрямках. МАУ ‒ друга авіакомпанія на території колишнього СНД, яка здійснює повне технічне обслуговування власного флоту, а також надає ці послуги для іноземних компаній в Україні.

Читайте також:Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

МАУ належить до класичних мережевих авіакомпаній з елементами лоукосту щодо правил оформлення багажу. Обсяг і вага зареєстрованого багажу, можливість безкоштовного провозу ручної поклажі відрізняються залежно від тарифу. Давайте детально розглянемо ці варіанти.

 

Вимоги до ручної поклажі в МАУ

У ручну поклажу слід помістити такі особисті речі, які можуть стати в нагоді під час перельоту, враховуючи, що до них не буде доступу, якщо здати їх в багажне відділення: документи, гаджети, ліки, товари з «Duty Free» і так далі. Відзначимо також, що у вантажному відсіку літака, як правило, відсутнє опалення і на висоті кількох тисяч метрів температура там значно знижується. Тому чутливу до перепадів температур техніку та інші подібні речі краще брати в салон.

 Читайте також:

Втрата багажу, невиїзд, скасування рейсу. Додаткові сервіси в туристичній страховці

З 15 січня 2019 року вступають в силу оновлені правила перевезення багажу в літаках МАУ, що поширюються на рейси, куплені або заброньовані з початку листопада минулого року. Так, право на безкоштовне перевезення ручної поклажі габаритами 40х55х20 см і вагою до 7 кг надається для всіх тарифів, в тому числі ‒ для Економічного «безбагажного».

В інших тарифах, які передбачають перевезення зареєстрованого багажу, допускається наявність додаткової (другої) ручної поклажі габаритами 30х40х10 см і вагою до 5 кг. Для Економічного та Преміум-Економ тарифів можливість безкоштовно взяти в салон літака другу ручну поклажу існує на далекомагістральних рейсах.

Читайте також:

Страхування від скасування поїздки: як правильно оформити поліс

Максимально допустимі розмір і вага ручної поклажі в більшу сторону відрізняється для тарифів Бізнес-класу. Так, для близько- та середньомагістральних рейсів Бізнес-тариф передбачає одну поклажу вагою до 12 кг і другу ‒ стандартну додаткову до 5 кг. А ось на далекомагістральних рейсах можна брати в салон дві великі поклажі загальною вагою до 15 кг, плюс одну додаткову.

Згідно з новими правилами МАУ, в салон пасажир може брати одну одиницю верхнього одягу (її можна повісити на гачок поруч із сидінням), парасольку, за необхідності ‒ тростину, милиці, ходунки.

Також до безкоштовної ручної поклажі відносять дорожню сумку з дитячими речами ‒ для пасажирів з дітьми до двох років, із розрахунку одна сумка на одну дитину. Габарити такої сумки збігаються з великою поклажею, вага ‒ до 5 кг.

На випадок, якщо ви трохи не розрахували розміри своєї ручної поклажі згідно з купленим квитком, МАУ дозволяє прямо в аеропорту докупити одне місце ‒ додаткову поклажу до 5 кг. Вартість послуги становить 15 євро.

Читайте також:

Що робити, якщо ви втратили паспорт або страховку за кордоном

Вимоги МАУ до реєстрованого багажу

Правила МАУ передбачають максимальний розмір однієї одиниці багажу в 158 см, маючи на увазі суму довжини, ширини та глибини.

Максимальна вага для Економічного класу становить 23 кг, для Бізнес-класу ‒ 32 кг. Власникам карти МАУ «Panorama Club Premium» дозволяється перевищувати вагу багажу на 2 кг в тарифах Економ та Преміум. Клубна карта в більшості випадків дозволяє також провозити на одну одиницю багажу більше, ніж заявлено в нормах тарифу.

Для великогабаритного багажу діють особливі правила. Вартість багажу, що перевищує норму, залежить від дальності рейсу і часу оплати. Якщо оплатити хоча б за добу до вильоту, то буде діяти значна знижка від стандартного тарифу. Оплата надгабаритного багажу під час реєстрації на рейс в аеропорту «влетить» у копієчку: від 25 до 300 євро. Тому наполегливо рекомендуємо уважно поставитися до зборів речей та їх завчасного вимірювання.

Читайте також:

Зразок страхового полісу: яку інформацію необхідно вносити до полісу туристичного страхування

Реєстрація на рейс МАУ

Обов'язкова процедура перед вильотом ‒ реєстрація, якою ви підтверджуєте свою присутність на борту літака. Як правило, реєстрація безпосередньо в аеропорту починається за 2-3 години і закінчується за годину ‒ півгодини до вильоту. Цікаво, що більшість авіакомпаній, і МАУ в тому числі, стягують додаткову плату за реєстрацію в аеропорту. У МАУ це обійдеться вам в 15 євро.

Щоб заощадити на реєстрації, можна здійснити її самостійно ‒ безкоштовно онлайн на сайті МАУ або за допомогою їх мобільного додатка. Онлайн-реєстрацію на рейс можна пройти не раніше, ніж за 48 годин до вильоту (за 24 години в деяких випадках, наприклад, для рейсів в США). В кінці процедури вам надається посадковий талон, який потрібно буде роздрукувати та пред'явити в аеропорту.

Вирушаючи за кордон, не забудьте взяти туристичну страховку!   На сайті УТС ‒ Українське туристичне страхування можна швидко й просто придбати надійний страховий поліс онлайн.

Новини