оформити поліс

← усі новини

Медична репатріація у туристичному страхуванні туристів

Страховка мандрівника рятує від багатьох турбот щодо дорожнечі медичних послуг за кордоном. Залежно від обраної страхової програми, туристична страховка може містити різні пакети послуг медичної, транспортної та іншої допомоги. Деякі сервіси, наприклад, медична репатріація, можуть здатися недостатньо зрозумілими для мандрівника-початківця. Тут ми розповімо детальніше про цю послугу.

Медична репатріація у туристичному страхуванні туристів

 

Що таке медична репатріація туриста?

Саме слово «репатріація» означає повернення людини на батьківщину. Воно може мати різний смисловий відтінок і застосовуватися, наприклад, по відношенню до iммігрантів, військовополонених або навіть цілих територій разом з населенням в результаті геополітичних змін. У страхуванні використовується термін «медична репатріація», який означає транспортування постраждалого або хворого туриста в країну проживання за медичними показниками. Також до репатріації відноситься повернення на батьківщину тіла загиблого мандрівника (посмертна репатріація).

Читайте також: Страхування туристів простою мовою. Основні терміни страхового договору

У страхуванні виїжджаючих за кордон репатріація організовується асистуючою компанією страховика з таких причин, як:

- серйозна травма, через яку турист не може продовжити подорож;

- погіршення здоров'я, що потребує такого лікування, яке неможливо надати в країні перебування;

- тривале перебування в стаціонарі за кордоном (у разі, якщо страхова сума або термін дії поліса добігають кінця, клієнт може вибрати репатріацію на батьківщину для продовження лікування там за свій рахунок);

- смерть близького родича в країні проживання (страхова компанія покриє витрати на дострокове повернення клієнта додому в рамках обумовленої в полісі суми);

- раптова смерть самого туриста (страховик організовує транспортування тіла або останків в країну проживання клієнта).

Читайте також: Що не покриває туристична страховка? Причини відмови у виплаті від страхової компанії

Як відбувається медична репатріація туристів?

До завдань фірми-асистансу входить комплексна організація процесу репатріації. Сюди відноситься:

- постановка діагнозу, визначення характеру травми або захворювання клієнта сертифікованими фахівцями;

- стабілізація стану медиками до задовільного для подальшого транспортування (в деяких випадках для цього потрібна тимчасова госпіталізація);

- вибір відповідного способу транспортування потерпілого (це може бути різний транспорт від наземного до повітряного);

- власне транспортування хворого (за необхідності – в супроводі медичної бригади).

Одним із найважливіших аспектів тут виступає первинна правильна оцінка стану людини, адже в деяких випадках неправильне транспортування може зашкодити здоров'ю ще сильніше. 

Відзначимо, що в кожному випадку для медичної репатріації компанія УТС – Українське туристичне страхування застосовує індивідуальний підхід, оскільки тут йдеться, як правило, про важкі або загрозливі для життя стани. Наші фахівці з 2009 року успішно допомагають українським туристам по всьому світу та здатні вирішити навіть найскладнішу проблему.

Читайте також:

Як ми допомагаємо застрахованим туристам за кордоном

 

Що ще туристам потрібно знати про репатріацію?

Залежно від країни перебування витрати на медичну репатріацію можуть бути колосальними. Наприклад, транспортування потерпілого на реанімобілі з бригадою медиків навіть із сусідньої країни на кшталт Білорусі, може обійтися в 10-12 тисяч євро. У разі необхідності екстреної госпіталізації зазвичай застосовується повітряне транспортування за допомогою вертольота або санітарного авіарейсу. Такі види сервісу за кордоном можуть досягати вартості в десятки й сотні тисяч євро (доларів). Відповідно, чим більша відстань і чим специфічнішим має бути транспортування – тим дорожче буде репатріація.

Читайте також: Туристичне страхування: що таке мінімальна сума страхового покриття

Саме тому експерти рекомендують купувати страховий медичний поліс, який містить суму мінімум 30 тисяч євро для країн Шенгенської угоди. Однак при цьому відзначають, що навіть цієї суми може виявитися недостатньо при особливо важких випадках. Тому на сьогоднішній день актуальна сума страхового покриття становить 50 тисяч євро для всього світу.

При бажанні клієнт може збільшити суму виплати на будь-які послуги в страховому медичному полісі, зокрема, на репатріацію. Якщо ви оформляєте страховку онлайн, то для корекції списку сервісів і розміру виплат необхідно в процесі зателефонувати консультанту УТС по номеру +38 050 412 77 79 і повідомити свої побажання.

Читайте також: Втрата багажу, невиїзд, скасування рейсу. Додаткові сервіси в туристичній страховці

Зверніть увагу на те, що при настанні страхового випадку дуже важливо слідувати інструкціям консультанта, зателефонувавши за номером, вказаним у вашому страховому полісі. Якщо потерпілий мандрівник спробує самостійно дістатися додому і в результаті його стан погіршиться, страхова компанія може відмовити у виплаті.

Цікаво, що всупереч поширеному міфу, послугою медичної репатріації частіше користуються не любителі екстремального спорту, а люди, які виїжджають за кордон на роботу, а також прості туристи.

За більш детальними консультаціями ви можете звернутися в кол-центр компанії УТС – Українське туристичне страхування. Ми працюємо для вас цілодобово, без вихідних.

Телефонуйте за номером +38 050 412 77 79 і ставте свої запитання!

Новини