оформити поліс

← усі новини

Чим лоукост відрізняється від стандартного перельоту: корисні поради туристам

Що таке лоукост-авіакомпанія та чим вона відрізняється від стандартної? Яким чином лоукостерам вдається утримувати рекордно низькі ціни на авіаквитки? Як низька вартість впливає на якість сервісу? І що потрібно знати при використанні послуг таких компаній? Щоб допомогти самостійним мандрівникам, розберемо деякі аспекти формування вартості авіаперельоту.

Чим лоукост відрізняється від стандартного перельоту: корисні поради туристам

Аеропорти лоукостерів: чому далеко?

Лоукост-авіакомпанії здешевлюють свої послуги за рахунок багатьох прийомів, один з найбільш очевидних ‒ використання віддалених та невеликих аеропортів.

Сервісне обслуговування, стоянка і ремонт літаків в аеропортах великих міст, як правило, серйозно впливає на вартість квитків. Тому авіакомпанії-лоукостери намагаються використовувати посадочні доріжки менших населених пунктів. Такі міста часто знаходяться на значній відстані від популярних туристичних маршрутів.

Обов'язково звертайте увагу на пункт вильоту і прильоту. При плануванні перельоту лоукост-авіарейсом потрібно враховувати час, який доведеться витратити, і додаткові витрати на те, щоб дістатися в подібний аеропорт та з нього. Часто це значно збільшує тривалість та вартість логістики по маршруту в цілому.

 Читайте також:

Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

Планування вильоту: в який час літати дешевше

Один з найпоширеніших способів знизити вартість квитка ‒ час вильоту й прибуття. Якщо час «зручний» в класичному розумінні цього слова ‒ буде дорожче. А ось нічний виліт або прибуття о 4 ранку обійдуться мандрівникові дешевше, тому що попит на такі рейси нижче.

Однак знижується і ймовірність затриматися в аеропорту через технічні проблеми, відкладені інші рейси або опинитися в переповненому літаку. Тому важливо уважно вибирати оптимальний час вильоту і прильоту, з огляду на можливість подальшого переміщення від аеропорту до міста, переміщення по самому місту, адже це може бути ускладнено раннім (або навпаки ‒ пізнім) часом.

Крім того, туристи не завжди звертають увагу або не знають, що існують дні, в які вартість перельоту навіть на регулярних рейсах значно нижча. У такі дні авіакомпанії пропонують на свої послуги великі знижки. Це, наприклад, святкові дні, а також вівторок, середа та субота.

 

Читайте також:

Втрата багажу, невиїзд, скасування рейсу. Додаткові сервіси в туристичній страховці

Купівля авіаквитків: коли купувати, щоб було дешевше

Компанії-лоукостери економлять значні кошти за рахунок онлайн-продажів і онлайн-реєстрації, що дозволяє ще більш знизити вартість квитків. Їм не потрібно утримувати персонал в місцях продажів і, що найдорожче, аеропортах.

Саме тому реєстрація на лоукост-рейс також відбувається онлайн. Посадковий талон пасажир роздруковує сам або пред'являє його з екрану мобільного телефону. Необхідно враховувати, що деякі лоукостери навіть штрафують своїх пасажирів за відсутність роздрукованого посадкового талона.

Цікаво, що бронювання квитка завчасно, задовго до вильоту також підвищує вартість перельоту, як і придбання квитка в останній момент. При онлайн-бронюванні з вибором місця плата за квиток теж збільшується. Але перевізники часто відкладають продаж кращих місць на останній момент ‒ день вильоту. Тому, якщо приїхати в аеропорт в день вильоту завчасно, ви цілком можете претендувати на більш затребувані місця, причому без доплати.

Читайте також:

Страхування від скасування поїздки: як правильно оформити поліс

Вимоги до багажу лоукост-авіакомпаній

Ми вже давно звикли, що авіаперевізники дозволяють брати на борт одне місце багажу плюс ручну поклажу. Лоукостери діють інакше: право провозити багаж оплачується додатково.

Як правило, безкоштовно можна взяти з собою до 10 кг вантажів. При цьому ваш чемодан за габаритами повинен вміщуватись під сидінням попереду.

Точні розміри можуть відрізнятися в залежності від компанії і до цих нюансів вам потрібно бути готовими. Рекомендуємо обов'язково вивчити спеціальний розділ на сайті лоукостера, присвячений стандартам перевезення багажу. Також за оновленнями цих вимог потрібно уважно стежити, оскільки авіакомпанії можуть їх змінювати.

Якщо не дотримати вимогу по вазі й габаритам багажу, вартість його перевезення може багаторазово перевищити вартість самого вашого квитка, в такому випадку поняття «лоукост» втрачає будь-який сенс.

Читайте також:

Правила перевезення ручної поклажі та багажу на рейсах МАУ: інструкція для мандрівників

Сервіс на борту і додаткові послуги

Щоб скоротити витрати на обслуговування техніки,  компанії-лоукостери використовують не найсучасніші літаки. При цьому в салоні кількість посадочних місць більше, а відстані між кріслами ‒ менші. Тому комфорт при польоті на такому літаку річ вельми умовна. А підвищення класу обслуговування неминуче призведе до значного подорожчання перельоту.

Слід також пам'ятати про те, що харчування на борту здійснюється за додаткову плату. Тому слід подбати про це заздалегідь, оскільки їжа в літаках лоукостерів може обійтися в значну суму.

Читайте також:

Що робити, якщо ви втратили паспорт або страховку за кордоном

Компанії-лоукостери здатні запропонувати різні додаткові послуги: бронювання певних місць, розважальні програми, харчування, страхування, бронювання готелів, автомобілів і багато іншого. Але пам'ятайте, що замовлення додаткових сервісів значно збільшує вартість перельоту і перетворює бюджетний тариф в цілком собі стандартний мережевий продукт.

Компанія УТС ‒ Українське туристичне страхування ‒ наполегливо рекомендує своїм клієнтам заздалегідь подбати про наявність якісного страхового поліса. Медична туристична страховка обов'язково повинна бути оформлена до поїздки та містити точну інформацію про те, який вид відпочинку планує клієнт. Також рекомендуємо ознайомитися із правилами страхування, лімітами та обмеженнями, дізнатися, які випадки є страховими, а які ‒ ні Відповідальне ставлення до свого здоров'я дозволить вам, заплативши за страховий поліс $15, у разі потреби отримати медичну допомогу на суму до $50 тисяч за рахунок страхової компанії.

Нагадуємо також: відсутність страхового поліса може стати підставою для відмови у в'їзді в країни Європи.

Читайте також:

Скільки коштує лікування в Європі без страховки: відгуки туристів

На сайті УТС ‒ Українське туристичне страхування можна швидко і просто придбати надійний страховий поліс онлайн або замовити професійну консультацию із усіх питань туристичного страхування!

Новини