оформити поліс

← усі новини

Багаж і лоукостери: як зрозуміти, яку валізу можна взяти

Лоукост-авіакомпанії, як відомо, економлять на всьому, в тому числі ‒ на перевезенні багажу, проте саме завдяки цьому ми можемо дешево літати, наприклад, в Європу. Правила перевезення багажу авіакомпанії встановлюють самі і досить регулярно їх змінюють, як правило, в бік зменшення габаритів безкоштовної ручної поклажі. У цій статті ми розглянемо актуальні вимоги популярних лоукостерів щодо ваги та габаритів валіз, які можна брати на борт.

Багаж і лоукостери: як зрозуміти, яку валізу можна взяти

Багаж у всіх тарифах має обмеження за вагою та розміром, і при проходженні реєстрації його зважують, вимірюють габарити, поміщаючи в спеціальну рамку заданих розмірів. Крім жорстких обмежень для ручної поклажі, слід враховувати, що лоукост-переліт ніколи не включає безкоштовне місце для провезення багажу (а в деяких випадках ‒ і платне також), оплачувати його необхідно окремо ‒ при купівлі квитка, онлайн-реєстрації або вже в аеропорту, втім, значно дорожче.

 

 

Читайте також:

Як оформити страховку для виїзду за кордон онлайн: покрокова інструкція

 

Нові правила провезення багажу на рейсах лоукостерів

З 1 листопада 2018 року дві провідні європейські авіакомпанії в сфері лоукост-перельотів ввели нові правила провезення багажу.

Параметри багажу від Ryanair:

 - безкоштовна «маленька» ручна поклажа обмежена габаритами 40х20х25 см і вагою до 10 кг. Якщо поклажа буде більше зазначених розмірів, доведеться заплатити £50/€50 на стійці реєстрації, а то й взагалі «полегшувати» її на місці;

 - багаж, що здається тепер має норми 10 і 20 кг, за надмірну вагу доведеться доплатити £10/€10 за кожен кілограм понад норми;

 - пасажирам з оформленою послугою пріоритетної посадки доступна можливість взяти з собою додаткову «велику» ручну поклажу габаритами 55х40х20 см.

Читайте також:

Втрата багажу, невиїзд, скасування рейсу. Додаткові сервіси в туристичній страховці

 

Розміри і вага багажу для перельотів WizzAir:

 - ручна поклажа розміром 40х30х20 см і вагою до 10 кг;

 - багаж, що здається має обмеження в 10, 20 та 32 кг. Обмеження на кількість одиниць багажу ‒ 6 штук, причому через інтернет можна оформити не більше трьох, а інші ‒ в аеропорту;

 - із послугою пріоритетної посадки пасажир може взяти з собою в якості ручної поклажі сумку на колесах розміром не більше 50х40х23 см.

 

Який багаж можна взяти в літаки МАУ:

 - ручна поклажа 55х40х20 см, вагою до 7 кг. Додатково можна придбати місця під поклажу вагою до 5 кг (розміром до 40х30х10 см) і 12 кг (розміром до 70х40х20 см);

 - зареєстрований багаж не повинен перевищувати за сумою довжин сторін 158 см і 23 або 32 кг за вагою.

 

Вимоги авіакомпанії SkyUp до багажу:

 - ручна поклажа вагою до 7 кг і габаритами, що не перевищують 115 см по сумі довжин сторін;

 - зареєстрований багаж до 23 і 32 кг;

 - на додаток до ручної поклажі дозволено брати з собою невелику сумку, предмети верхнього одягу, книгу або папку для паперів, а також засоби догляду за дитиною, однак загальна вага перерахованих в даному пункті предметів не має перевищувати 7 кг на одного пасажира.

Читайте також:

Чим лоукост відрізняється від стандартного перельоту: корисні поради туристам

 

Додаткові вимоги авіаперевізників до багажу

В питаннях перевезення багажу у компаній-лоукостерів існує чимало обмежень, продиктованих міркуваннями безпеки та комфорту інших пасажирів. Достеменно відомо, що авіакомпанії «не люблять»:

- різні рідини (в т.ч. гелі) з міркувань безпеки;

- тварин як потенційних порушників спокою пасажирів;

- спортінвентар - предмети, які важко піддаються сортуванню та вивантаженню.

 Читайте також:

Страхування від скасування поїздки: як правильно оформити поліс

Рідини на борту літака дозволено перевозити відсортованими в прозорі ємності об'ємом не більше 100 мл в герметичному прозорому пакеті об'ємом 1 л. Як рідини розглядаються також гелевидні засоби особистої гігієни та косметики. Ці правила не поширюються лише на дитяче харчування та лікарські засоби, наприклад, інсулін ‒ за умови наявності документів, що засвідчують його медичну необхідність для вас.

З тваринами все простіше: на борт допускаються тільки собаки-поводирі з відповідними документами. Справедливості заради варто відмітити, що деякі авіакомпанії дозволяють провозити на борту невеликих тварин, але це швидше виняток із загальноприйнятих правил.

До спортивного спорядження, допустимого для провезення літаком, належать лижі, сноуборди, велосипеди в максимально компактному стані, інвентар для гольфу і спорядження для дайвінгу з порожніми балонами. Всі предмети повинні бути укомплектовані в один мішок і вважаються крихким багажем, отже авіакомпанія не несе відповідальності в разі пошкодження такого вантажу при транспортуванні. Вартість перевезення спортінвентарю залежить від того, бронювали ви під нього місце заздалегідь або ж в аеропорту, а також ‒ від сезону. У «високий сезон» ціна на порядок вище, ніж в «низький». Внаслідок усього цього деякі мандрівники воліють користуватися орендою спортивного спорядження за місцем відпочинку.

 Відзначимо, що в ході попереднього онлайн-бронювання квитка можна оформити провезення в салоні невеликого музичного інструменту на кшталт скрипки.

У разі необхідності допускається взяти з собою милиці або інвалідний візок. Дозволено перевозити дитячий візок та автокрісло в багажному відділенні, а для потреб немовляти можна взяти окрему ручну поклажу вагою не більше 5 кг.

 Читайте також:

Лоукост-авіакомпанії з України в Європу: як знайти дешеві квитки

На жаль, варто відзначити, що провезення багажу також є об'єктом різних маркетингових маніпуляцій авіакомпаній. Зазвичай з метою стимулювати пасажирів забронювати поїздку заздалегідь, перевізник підвищує ціни на квитки в міру наближення дати вильоту. Те ж стосується і багажу, його оформлення вже в аеропорту може обійтися вам чи не в 2 рази дорожче, ніж якби ви зробили це онлайн, під час купівлі квитка. Різні програми, що підвищують ваш тариф до рівня «преміум», дозволяють першим здавати й забирати багаж, або брати з собою безкоштовно додаткову ручну поклажу.

Вирушаючи в подорож, не забудьте про поліс медичного страхування! З питань про туристичну страховку вас безкоштовно проконсультують фахівці кол-центру компанії УТС ‒ Українське туристичне страхування. Телефонуйте за номером +38 050 412-77-79.

Новини